Bratek – Sorbet XP Pink Halo F1 (Fiołek rogaty)

12.90

Lubi stanowiska słoneczne, warto też zadbać o odpowiednie nawodnienie, jednak pamiętajmy by woda nie miała zbytnio kontaktu z kwiatami i liśćmi – zapewni to dłuższą żywotność rośliny i piękny wygląd na dłużej! 

 

 • Termin siewu: od maja do lipca
 • Kwitnienie: czerwiec – wrzesień
 • Opakowanie:  30szt.

Na stanie

Porównaj
SKU: 5906284292078 Kategorie: , , Tagi: , , Product ID: 11668

Opis

Bratek – Sorbet XP Pink Halo F1 (Fiołek rogaty) to bylina, uprawiana często jako roślina dwuletnia lub roczna. Popularnym nazewnictwem fiołka jest bratek miniaturowy, drobnokwiatowy.  Małe pięciopłatkowe kwiaty, zachwycą swoją delikatnością i ilością na rabacie. Ma przepiękne dwubarwne kwiaty – biały z fioletem w różnych odcieniach idealnie współgrają. Świetnie nadadzą się na niską rabatę lub do donic, często zdobią też altanki. Fiołek rogaty jest jadalny, jednak uwaga na smak – jest bardzo cierpki. To odmiana F1.

 

Bratki są łatwe w uprawie i nie sprawiają problemów, co czyni je idealnym wyborem zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych ogrodników. Aby poprawić jakość kwitnienia, warto zapewnić im glebę dobrze przepuszczalną, wilgotną oraz żyzną i próchniczną. Te rośliny lubią stanowiska słoneczne, dlatego warto umieścić je w miejscach, gdzie będą miały dostęp do dużej ilości światła. Pamiętaj, aby regularnie podlewać bratki, dbając jednak o to, by woda nie miała bezpośredniego kontaktu z kwiatami i liśćmi. Zapobiegnie to chorobom grzybowym i zapewni roślinom dłuższą żywotność oraz piękny wygląd na dłużej. Dobrze jest również nawozić bratki odpowiednimi nawozami, aby wspierać ich wzrost i kwitnienie. Jeśli chcesz, aby Twoje bratki były zdrowe i kwitły obficie przez cały sezon, warto też usuwać przekwitłe kwiaty, co pobudzi roślinę do produkcji nowych pąków.

 

 • Termin siewu: od maja do lipca
 • Kwitnienie: czerwiec – wrzesień
 • Opakowanie:  30szt. 
 • Stanowisko: słońce
 • Uszczykiwanie: nie
 • Wysokość: do 25cm
 • Inne nazwy: Viola cornuta, Fiołek rogaty, Bratek miniaturowy, bratek drobnokwiatowy, bratki sadzonki

 

Pamiętaj, że idealnym rozwiązaniem na przechowywanie nasion będą skrzyneczki, które dostępne są w dwóch rozmiarach i kolorach:

 

Dlaczego warto postawić na nasiona Zakazanego Ogrodu?

 

 • Nasiona odmianowe: oznacza to, że możesz wybierać spośród różnych kolorów, odcieni i nawet wysokości roślin. Dzięki temu Twój ogród stanie się miejscem, gdzie można nie tylko odpocząć, ale także wyrazem Twojej osobowości, pasji i spełnieniem Twoich marzeń.

 

 • Efektywność wschodów: Nasiona z Zakazanego Ogrodu mają efektywność wschodów na poziomie nie niższym niż 80%. To znaczy, że Twoje ogrodowe projekty zaczynają się od solidnej podstawy. Jeżeli nasiona mają efektywność niższą niż 80%, wówczas nie wprowadzamy ich do naszej oferty. Jest to gwarancja tego, że większa część nasion, które od nas dostajesz, wykiełkuje.

 

 • Ponad 180 różnych odmian kwiatów: u nas każdy znajdzie coś dla siebie – od kwiatów ciętych nadających się do bukietów po kwiaty do rabatów. Oferujemy nasiona kwiatów jednorocznych, wieloletnich, bylin i kwiatów nadających się do farm kwiatowych. Ponadto w ofercie Zakazanego Ogrodu znajdziesz również nasiona kwiatów ciepłolubnych.

 

Informacje dodatkowe

Kolor

Biały, Fioletowy

Typ

Byliny i dwuletnie

Minimum 4 znaki