Infolinia: 8:00 - 16:00
koszyk: 0 - 0.00zł 0

Bratki

Showing all 5 results

Bratki, czyli Fiołki Ogrodowe na Każdą Porę Roku

Bratki, znane również jako fiołki ogrodowe, to urocze kwiaty, które zdobią ogrody i balkony swoimi barwnymi płatkami. Są to rośliny dwuletnie, które mogą kwitnąć od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni. Charakteryzują się one sercowatymi płatkami, które często układają się w postać wesołej twarzyczki. Bratki są wynikiem krzyżowania dzikiej odmiany fiołka trójbarwnego i są cenione za swoją dekoracyjność oraz stosunkowo łatwą uprawę.

Jak długo kwitną bratki?

Bratki mogą kwitnąć przez większość roku, pod warunkiem zapewnienia im odpowiednich warunków. Zazwyczaj rozpoczynają kwitnienie wczesną wiosną i mogą kontynuować aż do nadejścia pierwszych mrozów. Niektóre odmiany są wyjątkowo długo kwitnące, utrzymując swoje piękno aż do pierwszych silnych mrozów.

Kiedy sadzić bratki?

Tradycyjne odmiany bratków sieje się na przełomie czerwca i lipca. Sadzonki można posadzić do gruntu na wczesną wiosnę, ale należy pamiętać, aby wystawić je dopiero gdy przeminą mrozy.

Czy bratki mogą być na mrozie?

Bratki wytrzymają lekkie mrozy po posadzeniu. Są to rośliny odporne na niskie temperatury, jednak należy unikać wystawiania ich na silne mrozy bez odpowiedniego przygotowania.

Jakie są wymagania glebowe dla bratków?

Bratki preferują żyzną, przepuszczalną glebę, która jest lekko wilgotna. Optymalne pH gleby dla bratków powinno być obojętne lub lekko kwaśne. Dobrze reagują na dodatek kompostu, który poprawia strukturę gleby i dostarcza składników odżywczych.

Minimum 4 znaki