Dalia – Bishop of Leicester

16.90

  Jest jedną z niższych dalii, ale jej różowo lawendowy kolor sprawia, że rabatki wyglądają fantastycznie!

Brak w magazynie

Ten produkt jest aktualnie wyprzedany.

Nie martw się! Możesz dołączyć do listy oczekujących, a powiadomimy Cię, gdy będzie ponownie dostępny.

Porównaj
SKU: 5904978329413 Kategorie: , , Tag: Product ID: 2603

Opis

Dalia dekoracyjna, peoniowa Bishop of Leicester to idealna odmiana dalii, by przyciągnąć pszczoły i motyle, gdyż jest popularnym zapylaczem. Ma dużo drobnych (do 9cm) kwiatów, które rosną gęsto i pięknie kontrastują z jej ciemnymi liśćmi. Jest jedną z niższych dalii, ale jej różowo lawendowy kolor i masa pojedynczych kwiatów sprawiają, że rabatki wyglądają fantastycznie! Jest również ciężko dostępną dalią, więc szczególnie cieszymy się, że możesz ją dostać w Naszym sklepie!

 

  • Wysokość: 90cm
  • Kwiat: 9cm
  • Dalia: dekoracyjna, peoniowa

 

Dalie nie zimują w naszym klimacie, należy je wykopywać na zimę lub traktować jak kwiaty jednoroczne. Kwitną od czerwca do jesiennych przymrozków.

 

Jeśli zależy Ci na szybszym kwitnieniu, warto podpędzić Dalie – dokładny film na ten temat znajdziesz poniżej:

 

 

Jakie są wymagania dotyczące stanowiska dla Dalii?

Dalie preferują słoneczne stanowisko, gdzie będą miały co najmniej 6-8 godzin pełnego nasłonecznienia dziennie. Dalie pochodzą z Meksyku, są narodowym kwiatem tego kraju, kochają zatem ciepło i duża ilość słońca.

 

Jak przygotować glebę przed sadzeniem dalii?

Gleba powinna być dobrze odżywiona i dobrze odprowadzać wodę. Możesz dodać kompost lub obornik, aby poprawić strukturę gleby. Dalie potrzebują składników odżywczych do kwitnienia jeśli jednak zastosujesz nadmierną ilość nawozów azotowych, Twoje Dalie będą miały duża ilość liści ale będą słabo kwitnąć.

 

Jak głęboko sadzić dalię?

Sadzenie dali powinno odbywać się dość płytko, karpy Dalii lubią czuć słońce. Pamiętaj, aby zachować odpowiednie odstępy między roślinami.

 

Jak często należy podlewać dalie?

Dalie potrzebują regularnego podlewania, zwłaszcza w okresie wzrostu i kwitnienia- gdy wytworzą części zielone. Staraj się jednak nie przesadzać z nadmiernym podlewaniem, żeby karpy nie zgniły,

 

Czy dalie potrzebują nawożenia?

Tak, dalie potrzebują regularnego nawożenia, aby zachować zdrowy wzrost i obfite kwitnienie. Możesz używać nawozów o wysokiej zawartości fosforu i potasu. Uważaj na nawozy azotowe, staraj się nie stosować ich za często.

 

 

 

Informacje dodatkowe

Kolor

Fioletowy

Minimum 4 znaki