Dalia – Claudette

16.90

Świetnie sprawdzi się w doniczkach i na tarasach.

Na stanie

Porównaj
SKU: 5904978329796 Kategorie: , Tag: Product ID: 3584

Opis

Dalia dekoracyjna Claudette jest rośliną niską, osiąga do 50cm wysokości, ale rekompensuje to swoimi pięknymi i pełnymi kwiatami. Jest bardzo podobna do dalii Bluesette, jednak ma dużo mocniejszy kolor kwiatów, który często zmienia się od środka kwiatu na jeszcze ciemniejszy. Mimo 50cm wysokości ma, tak samo jak Bluesette duże 15cm kwiaty, które rosną gęsto. Świetnie sprawdzi się w doniczkach i na tarasach.

 

  • Wysokość: 50cm
  • Kwiat: 15cm
  • Dalia: dekoracyjna

 

Dalie nie zimują w naszym klimacie, należy je wykopywać na zimę lub traktować jak kwiaty jednoroczne. Kwitną od czerwca do jesiennych przymrozków.

 

Jeśli zależy Ci na szybszym kwitnieniu, warto podpędzić Dalie – dokładny film na ten temat znajdziesz poniżej:

 

 

Jakie są wymagania dotyczące stanowiska dla Dalii?

Dalie preferują słoneczne stanowisko, gdzie będą miały co najmniej 6-8 godzin pełnego nasłonecznienia dziennie. Dalie pochodzą z Meksyku, są narodowym kwiatem tego kraju, kochają zatem ciepło i duża ilość słońca.

 

Jak przygotować glebę przed sadzeniem dalii?

Gleba powinna być dobrze odżywiona i dobrze odprowadzać wodę. Możesz dodać kompost lub obornik, aby poprawić strukturę gleby. Dalie potrzebują składników odżywczych do kwitnienia jeśli jednak zastosujesz nadmierną ilość nawozów azotowych, Twoje Dalie będą miały duża ilość liści ale będą słabo kwitnąć.

 

Jak głęboko sadzić dalię?

Sadzenie dali powinno odbywać się dość płytko, karpy Dalii lubią czuć słońce. Pamiętaj, aby zachować odpowiednie odstępy między roślinami.

 

Jak często należy podlewać dalie?

Dalie potrzebują regularnego podlewania, zwłaszcza w okresie wzrostu i kwitnienia- gdy wytworzą części zielone. Staraj się jednak nie przesadzać z nadmiernym podlewaniem, żeby karpy nie zgniły,

 

Czy dalie potrzebują nawożenia?

Tak, dalie potrzebują regularnego nawożenia, aby zachować zdrowy wzrost i obfite kwitnienie. Możesz używać nawozów o wysokiej zawartości fosforu i potasu. Uważaj na nawozy azotowe, staraj się nie stosować ich za często.

 

Informacje dodatkowe

Kolor

Różowy

Minimum 4 znaki