Infolinia: 8:00 - 16:00
koszyk: 0 - 0.00zł 0

Dalie anemonowe

Dalie anemonowe

Showing all 8 results

Jak często należy przycinać dalie?

Regularne przycinanie Dalii jest ważne, aby zachować ich kształt i pobudzić wzrost nowych pędów, a zwłaszcza pobudzić kwitnienie. Ważnym zabiegiem jest także uszczykiwanie Dalii gdy osiągnął Ok 25-30cm – to spowoduje, że Dalie lepiej się rozkrzewią i wypuszcza więcej nowych pędów.

Jak zapobiegać chorobom i szkodnikom Dalii?

Regularne obserwowanie roślin może pomóc w wykrywaniu potencjalnych problemów. Unikaj nadmiernego podlewania, aby zapobiec chorobom grzybowym. Jeśli zauważysz szkodniki, możesz użyć odpowiednich środków owadobójczych. Ostatnio coraz częstszą chorobą jest Gall Dalii- najbardziej zauważymy go na karpie gdzie będzie ona wyglądać jakby miała dodatkowe narośla… Niestety choroba wpływa na kwitnienie i przenosi się na inne odmiany. Dotknięta chorobą Karpę Dalii należy bezzwłocznie usunąć a ziemię w jej miejscu – wymienić. Dobrze jest także zdezynfekować narzędzie, którym wykopaliśmy taką Dalię.

Jak ścinać kwiaty Dalii aby dłużej stały w wazonie?

Jeśli chcesz korzystać z kwiatów Dalii w wazonie, przytnij je rano, gdy pąki są w pełni rozwinięte. Usuń dolne liście i umieść je w wodzie. Możesz też włożyć ścięte pędy na kolka sekund do wrzątku – to świetnie wpłynie na ścięte Dalie.

Minimum 4 znaki