%

Dynia ozdobna – Casperita F1

Original price was: 19.99zł.Current price is: 18.99zł.

Poprzednia najniższa cena: 18.99.

Jest to roślina jednoroczna.  Ze względu na to, że jest to roślina pnąca, uprawiana jest jako ozdoba na altany, ściany i murki. 

 

  • termin siewu: od kwietnia na rozsadę, po 15 maja do gruntu
  • kwitnienie: wrzesień – październik 
  • opakowanie: 1g 

Na stanie

Porównaj
SKU: 5906284292153 Kategoria: Tagi: , Product ID: 11676

Opis

Casperita F1 to dynia ozdobna, która jest jedną z najbardziej dekoracyjnych! Ma przepiękne małe białe dynie, które przeuroczo wyglądają na rabacie. Bardzo podobna do odmiany Baby Boo, jednak troszkę większa.  Jest to roślina jednoroczna, a zarazem odmiana F1, która długo będzie cieszyć oko swoim białym kolorem. Aby zachować biały kolor na dłużej, należy przechowywać w je ciemnych miejscach. 

 

Dynie są roślinami niezwykle łatwymi w uprawie i zazwyczaj nie sprawiają problemów ogrodnikom, zarówno początkującym, jak i doświadczonym. Aby poprawić jakość kwitnienia, zaleca się sadzenie w glebie dobrze przepuszczalnej, żyznej oraz próchnicznej. Tego rodzaju gleba zapewnia roślinom odpowiednie warunki do wzrostu, umożliwiając korzeniom łatwy dostęp do składników odżywczych i wody. Dynie są roślinami ciepłolubnymi, co oznacza, że najlepiej rosną na stanowiskach słonecznych. Dlatego warto wybierać miejsca, które są dobrze nasłonecznione przez większość dnia, co pozwoli roślinom rozwijać się w optymalnych warunkach. Ważne jest także, aby osłonić dynie przed porywistym wiatrem.  Regularne podlewanie jest kluczowym elementem pielęgnacji dyni, zwłaszcza w upalne dni. Szybko mogą zmienić wygląd swoich liści, kwiatów oraz owoców w przypadku niedoboru wody. Zapewnienie odpowiednich warunków uprawy pomoże uzyskać zdrowe i piękne dynie. Dbanie o glebę, odpowiednie nasłonecznienie, osłonę przed wiatrem oraz regularne podlewanie to podstawowe kroki, które należy podjąć, aby cieszyć się obfitym plonem i atrakcyjnym wyglądem. Dzięki temu rośliny będą mogły rozwijać się bez przeszkód, dostarczając satysfakcji z uprawy i dekoracyjnych owoców.

 

  • termin siewu: od kwietnia na rozsadę, po 15 maja do gruntu
  • kwitnienie: sierpień – listopad
  • opakowanie: 1g 
  • stanowisko: słońce
  • uszczykiwanie: nie
  • wysokość: do 15cm
  • inne nazwy: Cucurbita pepo

 

Pamiętaj, że idealnym rozwiązaniem na przechowywanie nasion będą skrzyneczki, które dostępne są w dwóch rozmiarach i kolorach:

Informacje dodatkowe

Kolor

Biały

Minimum 4 znaki