%

Dynia ozdobna koroniasta – Crown of Thorns

Original price was: 12.99zł.Current price is: 11.99zł.

Poprzednia najniższa cena: 11.99.

Jest to roślina jednoroczna.  Ze względu na to, że jest to roślina pnąca, uprawiana jest jako ozdoba na altany, ściany i murki. 

 

  • termin siewu: od kwietnia na rozsadę, po 15 maja do gruntu
  • kwitnienie: wrzesień – październik 
  • opakowanie: 1g 

Na stanie

Porównaj
SKU: 5906284292115 Kategoria: Tag: Product ID: 11671

Opis

Dynia ozdobna koroniasta Crown of Thorns to mała dynia ozdobna w mieszance kolorów i kształtów! Jest to roślina jednoroczna. Zielony, pomarańczowy, biały i żółty to kolory tej odmiany – a jak sama nazwa wskazuje, wyglądają niczym korony! Ze względu na to, że jest to roślina pnąca, uprawiana jest jako ozdoba na altany, ściany i murki. 

 

Dynie są roślinami niezwykle łatwymi w uprawie i zazwyczaj nie sprawiają problemów ogrodnikom, zarówno początkującym, jak i doświadczonym. Aby poprawić jakość kwitnienia, zaleca się sadzenie w glebie dobrze przepuszczalnej, żyznej oraz próchnicznej. Tego rodzaju gleba zapewnia roślinom odpowiednie warunki do wzrostu, umożliwiając korzeniom łatwy dostęp do składników odżywczych i wody. Dynie są roślinami ciepłolubnymi, co oznacza, że najlepiej rosną na stanowiskach słonecznych. Dlatego warto wybierać miejsca, które są dobrze nasłonecznione przez większość dnia, co pozwoli roślinom rozwijać się w optymalnych warunkach. Ważne jest także, aby osłonić dynie przed porywistym wiatrem.

 

Regularne podlewanie jest kluczowym elementem pielęgnacji dyni, zwłaszcza w upalne dni. Dynie szybko mogą zmienić wygląd swoich liści, kwiatów oraz owoców w przypadku niedoboru wody. Zapewnienie odpowiednich warunków uprawy pomoże uzyskać zdrowe i piękne dynie. Dbanie o glebę, odpowiednie nasłonecznienie, osłonę przed wiatrem oraz regularne podlewanie to podstawowe kroki, które należy podjąć, aby cieszyć się obfitym plonem i atrakcyjnym wyglądem. Dzięki temu rośliny będą mogły rozwijać się bez przeszkód, dostarczając satysfakcji z uprawy i dekoracyjnych owoców.

 

  • termin siewu: od kwietnia na rozsadę, po 15 maja do gruntu
  • kwitnienie: wrzesień – październik 
  • opakowanie: 1g 
  • stanowisko: słońce
  • uszczykiwanie: nie
  • wysokość: do 200cm
  • inne nazwy: Cucurbita, hokkaido

 

Pamiętaj, że idealnym rozwiązaniem na przechowywanie nasion będą skrzyneczki, które dostępne są w dwóch rozmiarach i kolorach:

Informacje dodatkowe

Kolor

Biały, Zielony, Żółty

Minimum 4 znaki