Eukaliptus popielaty – Silver Dollar

24.99

Jego srebrzysto niebiesko-zielony kolor jest takim unikatowym połączeniem, że idealnie komponuje się jako uzupełnienie bukietów.

Brak w magazynie

Ten produkt jest aktualnie wyprzedany.

Nie martw się! Możesz dołączyć do listy oczekujących, a powiadomimy Cię, gdy będzie ponownie dostępny.

Porównaj
SKU: 5906284290623 Kategorie: , Tag: Product ID: 4699

Opis

Eukaliptus – Silver Dollar jest byliną, obecnie jedną z najchętniej używanych we florystyce, cieszącą się ogromną popularnością. Jego srebrzysto niebiesko-zielony kolor jest takim unikatowym połączeniem, że idealnie komponuje się jako uzupełnienie bukietów. Charakteryzuje się dużym wzrostem, gałęzie są mniej gęste, jednak liście większe i zaokrąglone.

 

Nasiona należy wysiewać na powierzchni i przykryć lekką warstwą wermikulitu. Podlewanie od dołu do momentu pojawienia się pierwszych liści jest niezbędne. Doniczkę można umieścić w misce z wodą. Przesadzanie na zewnątrz powinno nastąpić po zakończeniu ostatnich przymrozków. Roślina jest wytrzymała na mrozy, do -12 °C. Najlepiej rozwija się w glebie o umiarkowanej wilgotności i dobrej przepuszczalności. Niemniej jednak, nie jest to roślina o wysokich wymaganiach. Warto zabezpieczyć młode rośliny przed silnym wiatrem.

 

  • Termin siewu: od lutego do maja, możliwy cały rok przy naświetlaniu zimą
  • Opakowanie: 50 szt.
  • Stanowisko: słońce
  • Uszczykiwanie: nie
  • Wysokość: do 200cm
  • Inne nazwy: Eucalyptus cinerea

Informacje dodatkowe

Kolor

Zielony

Termin wysiewu

Wiosna, Lato, Jesień, Zima

Typ

Byliny i dwuletnie

Minimum 4 znaki