Groszek pachnący – Spring Sunshine Light Blue

14.90

Winter Sunshine i Spring Sunshine to odmiany wcześnie kwitnące.

Na stanie

Porównaj
SKU: 5906284290821 Kategorie: , , Tag: Product ID: 4731

Opis

Groszek pachnący – Spring Sunshine Light Blue to wysoka roślina jednoroczna, charakteryzująca się dużymi, delikatnymi kwiatami w kolorze jasnoniebieskim, wpadającym w lawendowy. Odmiana Spring Sunshine to specjalnie stworzone groszki pachnące, które są bardziej odporne na wyższe temperatury niż tradycyjne groszki. Groszki tej odmiany wyróżniają się mocnymi łodygami i długimi pędami, co sprawia, że są idealne do tworzenia bukietów. Dodatkowo, kwitną bardzo obficie. Jest to odmiana hardy annuals.

 

Aby uzyskać najlepsze rezultaty z groszków pachnących, zaleca się wysiewanie ich na rozsadę, należy pamiętać, że groszki mają długie korzenie. Rozsadę warto umieścić w ciepłym miejscu w temperaturze około 20°C. Po kiełkowaniu groszków, warto przenieść je na zewnątrz.

 

Rośliny te bez problemu radzą sobie z mrozem do -6°C, śniegiem i deszczem. Doskonałym miejscem na umieszczenie rozsady może być szklarnia, tunel foliowy, mini szklarnia lub osłonięty taras. Dobrze rośnie w glebie gliniasto – piaszczystej, dostatecznie wilgotnej, w stanowisku słonecznym. Można podcinać, jednak nie jest to konieczne.

 

Winter Sunshine i Spring Sunshine to odmiany wcześnie kwitnące. Posadzone pod osłonami potrafią rozpocząć kwitnienie nawet w marcu. Doskonała odmiana, gdy dana lokalizacja nie ma jeszcze tak dużej dawki słońca jaką lubią dostać groszki podczas kwitnienia.

 

  • Termin siewu: od lutego (pomieszczenia), od maja (na zewnątrz)
  • Kwitnienie: maj – sierpień
  • Opakowanie: 15 szt.
  • Stanowisko: słońce
  • Uszczykiwanie: tak, chociaż nie jest wymagane
  • Wysokość: do 200cm
  • Inne nazwy: Lathyrus odoratus, Sweet Pea

Informacje dodatkowe

Kolor

Biały, Niebieski

Termin wysiewu

Wiosna

Typ

Hardy annuals

Minimum 4 znaki