%

Groszek pachnący – Spring Sunshine Light Blue

11.61

Poprzednia najniższa cena: 11.61.

Groszki tej odmiany wyróżniają się mocnymi łodygami i długimi pędami,

Brak w magazynie

Ten produkt jest aktualnie wyprzedany.

Nie martw się! Możesz dołączyć do listy oczekujących, a powiadomimy Cię, gdy będzie ponownie dostępny.

Porównaj
SKU: 8595661918419 Kategoria: Tagi: , , Product ID: 3341

Opis

Groszek pachnący – Spring Sunshine Light Blue to wysoka, roślina jednoroczna, charakteryzująca się dużymi, delikatnymi kwiatami w kolorze jasnego niebieskiego, fioletowego i lawendowego. Odmiana Spring Sunshine to specjalnie stworzone groszki pachnące, które są bardziej odporne na wyższe temperatury niż tradycyjne groszki. Ta cecha staje się szczególnie cenna podczas cieplejszych wiosennych dni, kiedy standardowy groszek nie osiąga odpowiedniej jakości do cięcia. Groszki tej odmiany wyróżniają się mocnymi łodygami i długimi pędami, co sprawia, że są idealne do tworzenia bukietów. Dodatkowo, kwitną bardzo obficie.

 

Aby uzyskać najlepsze rezultaty z groszków pachnących, zaleca się wysiewanie ich na rozsadę, umieszczając trzy lub cztery nasionka w wysokiej doniczce. To pozwala na swobodny rozwój ich długiego systemu korzeniowego. Rozsadę warto umieścić w ciepłym miejscu o temperaturze około 20 stopni. Po kiełkowaniu groszków, warto przenieść je na zewnątrz.

 

Rośliny te bez problemu radzą sobie z mrozem do -6°C, śniegiem i deszczem. Doskonałym miejscem na umieszczenie rozsady może być szklarnia, tunel foliowy, mini szklarnia lub osłonięty taras. Dobrze rośnie w glebie gliniasto – piaszczystej, dostatecznie wilgotnej, w stanowisku słonecznym. Można podcinać, jednak nie jest to konieczne.

 

  • Termin sadzenia: od lutego (pomieszczenia) od maja (na zewnątrz)
  • Kwitnienie: maj – lipiec
  • Opakowanie: 15 szt.
  • Stanowisko: słońce
  • Podcinanie: tak, chociaż nie jest wymagane
  • Wysokość: do 200cm

Informacje dodatkowe

Kolor

Fioletowy, Jasny Róż

Minimum 4 znaki