Groszek pachnący – Winter Sunshine Lavender

14.90

Jak sama nazwa wskazuje, groszek ten jest w kolorze lawendowym, delikatnie fioletowy.

Brak w magazynie

Ten produkt jest aktualnie wyprzedany.

Nie martw się! Możesz dołączyć do listy oczekujących, a powiadomimy Cię, gdy będzie ponownie dostępny.

Porównaj
SKU: 5906284290845 Kategorie: , , Tag: Product ID: 4735

Opis

Groszek pachnący – Winter Sunshine Lavender to wysoka roślina jednoroczna, charakteryzująca się dużymi, delikatnymi kwiatami. Jak sama nazwa wskazuje, groszek ten jest w kolorze lawendowym, delikatnie fioletowy. Winter Sunshine to innowacyjna odmiana groszków pachnących, charakteryzująca się intensywnym wzrostem. Odmiana Winter zakwita trochę wcześniej niż odmiana Spring – pozwala nam wyśrodkować etapy kwitnienia groszków, by cieszyć się nimi dłużej. Jest to odmiana hardy annuals.

 

Aby uzyskać najlepsze rezultaty z groszków pachnących, zaleca się wysiewanie ich na rozsadę, umieszczając trzy lub cztery nasionka w wysokiej doniczce. To pozwala na swobodny rozwój ich długiego systemu korzeniowego. Rozsadę warto umieścić w ciepłym miejscu o temperaturze około 20 stopni. Po kiełkowaniu groszków, warto przenieść je na zewnątrz.

 

Rośliny te bez problemu radzą sobie z mrozem do -6°C, śniegiem i deszczem. Doskonałym miejscem na umieszczenie rozsady może być szklarnia, tunel foliowy, mini szklarnia lub osłonięty taras. Dobrze rośnie w glebie gliniasto – piaszczystej, dostatecznie wilgotnej, w stanowisku słonecznym. Można podcinać, jednak nie jest to konieczne.

 

  • Termin siewu: od lutego (pomieszczenia) od maja (na zewnątrz)
  • Kwitnienie: maj – sierpień
  • Opakowanie: 15 szt.
  • Stanowisko: słońce
  • Uszczykiwanie: tak, chociaż nie jest wymagane
  • Wysokość: do 200cm
  • Inne nazwy: Lathyrus odoratus, Sweet Pea

Informacje dodatkowe

Kolor

Fioletowy

Termin wysiewu

Wiosna

Typ

Hardy annuals

Minimum 4 znaki