%

Groszek pachnący – Winter Sunshine Rose

12.51

Poprzednia najniższa cena: 12.51.

Winter Sunshine to innowacyjna odmiana groszków pachnących

Na stanie

Porównaj
SKU: 8595661918921 Kategoria: Tagi: , , Product ID: 2898

Opis

Groszek pachnący – Winter Sunshine Rose to wysoka, roślina jednoroczna, charakteryzująca się dużymi, delikatnymi kwiatami w kolorze mocnego różu. Winter Sunshine to innowacyjna odmiana groszków pachnących, charakteryzująca się intensywnym wzrostem, co przekłada się na obfitą produkcję dużych i wysokiej jakości kwiatów na długich i solidnych łodygach. Kwiaty groszków tej odmiany wyróżniają się pięknym, jasnym odcieniem i delikatnością, a ich barwy migoczą i zmieniają się.

 

Aby uzyskać najlepsze rezultaty z groszków pachnących, zaleca się wysiewanie ich na rozsadę, umieszczając trzy lub cztery nasionka w wysokiej doniczce. To pozwala na swobodny rozwój ich długiego systemu korzeniowego. Rozsadę warto umieścić w ciepłym miejscu o temperaturze około 20 stopni. Po kiełkowaniu groszków, warto przenieść je na zewnątrz.

 

Rośliny te bez problemu radzą sobie z mrozem do -6°C, śniegiem i deszczem. Doskonałym miejscem na umieszczenie rozsady może być szklarnia, tunel foliowy, mini szklarnia lub osłonięty taras. Dobrze rośnie w glebie gliniasto – piaszczystej, dostatecznie wilgotnej, w stanowisku słonecznym. Można podcinać, jednak nie jest to konieczne.

 

  • Termin sadzenia: od lutego (pomieszczenia) od maja (na zewnątrz)
  • Kwitnienie: maj – lipiec
  • Opakowanie: 15 szt.
  • Stanowisko: słońce
  • Podcinanie: tak, chociaż nie jest wymagane
  • Wysokość: do 200cm

Informacje dodatkowe

Kolor

Bordowy, Jasny Róż, Nude

Minimum 4 znaki