%

Lewkonia – Katz Blue

10.71

Poprzednia najniższa cena: 10.71.

Seria Katz jest mniej podatna na zmiany temperatury, co sprawia, że jest bardziej przyjazna dla początkujących ogrodników.

Na stanie

Porównaj
SKU: 8595661913162 Kategoria: Tagi: , , Product ID: 2913

Opis

Lewkonia Katz Blue to cudowny, delikatny jednoroczny kwiat w fioletowym odcieniu. Zaleca się hodowanie tej rośliny przy niższych temperaturach, co skutkuje prowadzeniem trzech zbiorów rocznie – dwa wiosną i jeden jesienią. Z każdej pojedynczej rośliny można uzyskać tylko jeden duży, pełny kwiat. Nie ważne, jaka odmiana lewkonii zostanie wybrana, zawsze występują zarówno kwiaty o pełnych, jak i pojedynczych płatkach, choć proporcje między nimi mogą się różnić. Przy odmianie Katz pełne kwiaty to około 55-60%. Lewkonia wydziela piękny i intensywny zapach, utrzymujący się przez długi czas po umieszczeniu go w wazonie. Co istotne, kwiaty są jadalne.

 

Seria Katz jest mniej podatna na zmiany temperatury, co sprawia, że jest bardziej przyjazna dla początkujących ogrodników. Niemniej jednak, w porównaniu do innych odmian, posiada cieńsze łodygi i mniejszy udział kwiata o pełnych płatkach. Źle działają na nią upały, jednak jest odporna na mrozy do -5°C. Jest łatwa w uprawie i utrzymaniu, rośnie szybko. Preferuje stanowiska słoneczne i ciepłe, a gleby żyzne, próchnicze, lekko wilgotne i zasadowe.

 

  • Termin sadzenia: od lutego do kwietnia
  • Kwitnienie: czerwiec – listopad
  • Opakowanie: 50 szt.
  • Stanowisko: słońce
  • Podcinanie: nie
  • Wysokość: do 60cm

Informacje dodatkowe

Kolor

Fioletowy

Minimum 4 znaki