Infolinia: 8:00 - 16:00
koszyk: 0 - 0.00zł 0

Lilie drzewiaste

Lilie drzewiaste

Showingthe single result

Kiedy sadzić lilie drzewiaste?

Najlepiej sadzić lilie drzewiaste wczesną wiosną lub późną jesienią, aby umożliwić korzeniom rośliny zadomowienie się przed nadejściem zimy lub upałów. Odpowiednio przygotowana gleba i umieszczenie bulw w odpowiedniej głębokości to klucz do udanej uprawy.

Jak sadzić lilie drzewiaste?

Sadzenie lilii drzewiastych jest stosunkowo proste. Wybierz miejsce o dobrze przepuszczalnej glebie i dostatecznej ilości światła słonecznego. Kop otwory na bulwy o odpowiedniej głębokości i odstępach, a następnie umieść w nich bulwy, zwracając uwagę na ich orientację. Po zakopaniu bulw, starannie je podlej i przykryj warstwą ziemi.

Czy obcinać lilie drzewiaste?

Tak, zwykle zaleca się obcinanie przekwitłych kwiatostanów lilii drzewiastych, aby zachęcić roślinę do produkcji nowych kwiatów i zachować estetyczny wygląd ogrodu. Można to zrobić delikatnie odcięciem kwiatostanu blisko łodygi.

Kiedy przesadzać lilie drzewiaste?

Lilie drzewiaste można przesadzać co kilka lat, zazwyczaj jesienią po zakończeniu sezonu wegetacyjnego. Przesadzanie pozwala na odnowienie gleby i lepszy wzrost rośliny. Pamiętaj o starannym wykopaniu bulw, przechowywaniu ich w chłodnym i suchym miejscu oraz ponownym posadzeniu w nowym miejscu zgodnie z wcześniej opisanymi zasadami sadzenia.

Minimum 4 znaki